Przejdź do treści
Parafia Skrzyszów
Skrzyszów nocą
św. Staniłsław - Ołtarz Główny
Chrzcielnica
Wnętrze kościoła dawniej
Przejdź do stopki

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci i Dziewczęca Służba Maryjna

Treść

Nie wiesz co zrobić ze sobą w sobotni poranek?
Chciałbyś lub chciałabyś aktywnie spędzać czas w świetnym gronie, dowiadując się wielu ciekawych rzeczy i świetnie się przy tym bawiąc?
A może marzy Ci się rozwijanie swoich talentów i nawiązanie nowych przyjaźni? Jeśli odpowiedź na którekolwiek z tych pytań brzmi „tak” to spotkania Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci i Dziewczęcej Służby Maryjnej są właśnie dla Ciebie!

Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci (PDMD) to grupa osób z uśmiechem na ustach, która potrafi znaleźć odpowiedź na wszystko i wybrnąć z każdej sytuacji.
Wspólnie z animatorkami i księdzem opiekunem rozmawiamy, uczymy się, spędzamy razem czas i przede wszystkim świetnie się przy tym bawimy.
Możecie zobaczyć nas podczas Niedzieli Misyjnej, Tygodnia Misyjnego czy Kolędy Misyjnej, a także na różnych uroczystościach, które odbywają się w naszym skrzyszowskim kościele.
Co sobotę wspólnie poznajemy misyjny świat i dowiadujemy się nowych rzeczy.

Dziewczęca Służba Maryjna (DSM) to grono utalentowanych królewien, które wspólnie starają się naśladować postać Maryi.
Jeśli widzicie dziewczęta w błękitnych kapturkach podczas różnych nabożeństw czy świąt, to właśnie członkinie DSM-u.

Spotkania obu grup odbywają się w soboty roku szkolnego – od września do czerwca o 9:30 w punkcie katechetycznym w Skrzyszowie i trwają 60 min.
Opiekunem grup jest ksiądz Damian Warzecha, który wraz z animatorkami prowadzi spotkania i organizuje różne wydarzenia.
Sobotnie poranki są czasem integracji, zabawy, poznawania krajów misyjnych, Maryji oraz różnych postaci świętych czy błogosławionych.
Wspólnie przygotowujemy się do Tygodnia misyjnego i Kolędy. Staramy się także brać udział w różnych akcjach organizowanych przez diecezję.
Dzieci i młodzież zaangażowana w działalność grup bierze często udział w licznych przedstawieniach i wydarzeniach organizowanych w naszej parafii.
Uwieńczeniem rocznej pracy jest wycieczka, a w czasie trwania roku szkolnego staramy się dbać o ciągłą integrację i rozwój współpracy.
Spotykamy się podczas różnych wydarzeń, takich jak zabawa andrzejkowa, bal karnawałowy czy ogniska.
Nasza grupa jest bardzo zróżnicowana, najmłodsze uczestniczki spotkań są w przedszkolu, a najstarsze w ostatnich klasach szkoły podstawowej i szkole średniej. Dołącz do nas!
Zapraszamy na spotkanie w sobotę o 9:30 w punkcie katechetycznym - tam znajdziesz nas na pewno!

220987