Komunikat na Diecezjalne Święto Rodziny 2021

Drodzy Diecezjanie!
Święta Rodzina z Nazaretu niezmiennie jest wzorem i inspiracją dla każdej rodziny w budowaniu trwałych relacji, wartości pracy i tworzenia przestrzeni miłości dla okazywania sobie wzajemnego szacunku. Przeżywając w całym Kościele powszechnym Rok św. Rodziny i Rok św. Józefa chcemy jeszcze głębiej odkryć znaczenie i piękno rodziny, pragnącej przeżywać codzienność razem z Bogiem i sobą nawzajem, jak Święta Rodzina.
      Pragnę więc zaprosić Was na Diecezjalne Święto Rodziny, które będziemy przeżywać w całej diecezji 20 czerwca. Centralne obchody tego święta zgromadzą nas w Starym Sączu, gdzie na Ołtarzu Papieskim będzie sprawowana o godz. 11.00 uroczysta Eucharystia, transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.
      Drogie mojemu sercu rodziny!
Serdecznie zapraszam Was do włączenia się w głoszenie Ewangelii rodziny poprzez przyjazd do Starego Sącza i zbudowanie wspólnoty modlitwy i radości wynikającej z możliwości  ubogacania się nawzajem swoją realną obecnością.

† Andrzej Jeż
BISKUP TARNOWSKI